1. vul het Formulier in
Vul het formulier C106A-corona-overgangsstelsel in en bezorg het aan het werkloosheidsbureau van de RVA.
Je winkelmandje is leeg. Ga snel op zoek naar de opleiding die je vooruit helpt!
Sinds 1 september kunnen veel bedrijven geen beroep meer doen op het overmachtsstelsel voor tijdelijke werkloosheid wegens COVID-19.
Voor die ondernemingen heeft de overheid een overgangsmaatregel in het leven geroepen. Een belangrijke voorwaarde is dat je je medewerker maandelijks twee vormingsdagen aanbiedt. We leggen je hieronder uit hoe dit in zijn werk gaat.
Vul het formulier C106A-corona-overgangsstelsel in en bezorg het aan het werkloosheidsbureau van de RVA.
Bied de betrokken bedienden twee vormingsdagen per maand aan.
De vereenvoudigde procedure van tijdelijke werkloosheid wegens overmacht geldt sinds 1 september alleen nog voor ‘hard getroffen ondernemingen’. Onder die definitie vallen:
Dan kan je terugvallen op het klassieke stelsel van economische werkloosheid of een beroep doen op het overgangsstelsel voor economische werkloosheid, dat geldig is tot 31 december. Roep je die laatste maatregel in voor bedienden, dan moet je aan deze voorwaarden voldoen:
Meer info over de maatregel vind je op de website van de RVA.