
Hoe betrek ik mijn team bij het nemen van een (participatieve) beslissing?
Als organisatie of team neem je dagelijks beslissingen, ook vanop afstand. De slaagkans van deze beslissingen hangt onder meer af van het draagvlak dat werd gecreëerd. Heb je naast de stem van de meerderheid ook de wijze woorden van de minderheid gehoord? Heeft iedereen alles kunnen zeggen?
Op een democratische manier beslissingen nemen zorgt voor een rijker besluit met een grotere bereidheid tot samenwerken. Het is een ideaal proces om samen problemen op te lossen of samen veranderingen te realiseren. Klaar met meer verbondenheid, met meer 'samen' te duiken in het veranderingsproces?
Organiseer deze opleiding in jouw bedrijf
Dat kan vanaf 6 deelnemende werknemers!
- Opleidingstype
Online-klas
- Opleidingsduur
0.5 dag
- Volg deze opleiding in het:NL, FR
- Opleidingscode
DL2127NOC
Wat leer je in deze opleiding?
- Je leert methodes aan om ‘in verbinding’ overlegmomenten op te starten (via check-in) en te beeïndigen (via check-out).
- Je leert de vier verschillende stappen van een beslissingsproces gericht op het horen van alle stemmen.
- Je leert hoe je de verschillende stemmen kan integreren in je besluit.
- Je leert de cruciale vaardigheden kennen om dit beslissingsproces in goede banen te leiden.
Doelgroep
Leermethode: Online-klas
Deze online-opleiding volg je op je computer. Je traject bestaat uit drie stappen, die elkaar aanvullen.
- Stap 1
Je opleiding start op Karibu, ons online-leerplatform. Dit leermoment doorloop je op je eigen tempo, waar en wanneer je wilt.
Let op: deze stap afwerken is een vereiste om verder te gaan.
- Stap 2: online-klas
Tijdens deze stap ontmoet je je medecursisten – gewoonlijk zes tot twaalf personen – via Zoom. Iedereen kan elkaar zien en horen. Dat maakt gesprekken, interactie en samenwerking mogelijk. Zo leer je van en met elkaar, op basis van de inzichten uit stap 1.
- Stap 3
Dit leermoment vindt opnieuw plaats op Karibu. Ook deze stap doorloop je op je eigen tempo, waar en wanneer je wilt.
Programma
Voor de opleiding
- Check-in : wat verstaan we hieronder
- Belang van luisteren
- Neutraliteit bij besluitvorming
- Stappen in het besluitvormingsmodel
Online-klas
- Aan de slag met 'Check in’s'
- Inoefenen van 4 stappenmodel
- Check-out
Na de opleiding
- Aan de slag met ‘Check-out’
- Reflectievragen
- Inspiratiemateriaal als verdieping
- Q&A